Profil rasy- Golden Retriever

Profil rasy- Golden Retriever

Profil Rasy- Golden Retriever

Popularne Goldeny to jedna z najbardziej lubianych ras na świecie. Stworzone jako psy myśliwskie są bardzo przyjacielskie, lojalne i uwielbiają wspólne zabawy, co czyni je doskonałymi towarzyszami rodziny.

 

Historia rasy: Golden Retriever to kolejna rasa stworzona pod koniec XIX w. jako pies myśliwski. Bardzo wiele zawdzięcza lordowi Tweedmouth, który poszukiwał doskonałego psa aportującego. Swoją pracę rozpoczął on od nieistniejącej już rasy Tweed Water Spaniela, w kolejnych latach kojarzone były również Setery Irlandzkie, Bloodhoundy i inne psy aportujące. W odróżnieniu od biszkoptowego Labrador Retrievera Golden Retriever ma lekko pofalowaną, średniej długości sierść o złocistym kolorze (stąd nazwa Golden). Rasa początkowo została zatwierdzona jako Flat- Coated a od 1911 r. występuje pod obecną nazwą.

Goldeny są niezwykle wytrzymałe, mają mnóstwo energii, są miłe i bardzo inteligentne. Między innymi dlatego są często wykorzystywane jako przewodnik osób niewidomych oraz niesłyszących. Dodatkowo jest to bardzo ceniona rasa w ratownictwie i poszukiwaniach zaginionych.

Długość życia: ok. 12 lat

Rozmiar: duży pies dorastający do ok. 51-61 cm. Waga waha się od 25- 34 kg.

Wygląd: proporcjonalna sylwetka z wyprostowanymi przednimi łapami i silnymi, umięśnionymi tylnymi nogami, które zapewniają pewny, mocny chód. Mocno osadzona, dosyć szeroka głowa. Oczy w ciemnej oprawie na poziomie uszu. Charakterystyczna, dwuwarstwowa sierść. Z wierzchu gładko przylegająca, prosta lub lekko pofalowana, z pewną ilością dłuższych włosów, tworzących pióro; obfity podszerstek. Szata gęsta i wodoszczelna w różnych odcieniach błyszczącego złota.

Temperament: Pełny energii i bardzo wytrzymały pies chętny do pracy. Potrzebuje dużo ruchu i uwagi, w tym zabaw uwzględniających jego inteligencję i naturalne umiejętności (aportowanie, poszukiwanie, zabawy w wodzie). Cierpliwy i łagodny, łatwo poddaje się szkoleniu. Doskonały towarzysz rodziny, pozbawiony instynktu stróżowania. Ciężko znosi samotność.

Sprawdź w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
body
Sklep internetowy Shoper.pl