Profil Rasy- Labrador Retriever

Profil Rasy- Labrador Retriever

Profil rasy- Labrador Retriever

 

Historia rasy:

Labrador Retriver to najpopularniejsza obecnie rasa psów na świecie, która wywodzi się już z XVII w. W zależności od położenia geograficznego psy te były nazywane Nowofunlandami, Labradorami (Grenlandia nosiła niegdyś nazwę Labrador) lub Psami św. Jana. Rozpowszechnienie tej rasy w Europie zawdzięcza się hrabiemu Malmesbury, na którym wrażenie robiły umiejętności pracy tych psów w wodzie. Labradory mają ku temu niezwykłe predyspozycje dzięki „wydrowatemu” ogonowi oraz praktycznie wodoszczelnej sierści.

Labradory to psy myśliwskie, które mają opinię niezawodnych płochaczy i doskonale aportują. Są bardzo inteligentne, maja doskonały węch i lubią „pracować”. Dlatego często spotykamy je jako psy policyjne, patrolowe, ratownicze czy jako przewodników osób niepełnosprawnych. Ich temperament i łagodne usposobienie sprawiają, że są świetnymi psami rodzinnymi.

 

Długość życia: ok. 12-14 lat

Rozmiar: Duży, muskularnie zbudowany, wysokość w kłębie dla psów 56-57 cm, dla suk 55-56 cm

Wygląd: Labradory występują w umaszczeniu płowym (biszkoptowym, od jasnokremowego do płomiennorudego), czarnym lub czekoladowym. Szata jest krótka, gęsta i twarda, nie pofalowana z obfitym podszerstkiem. Duże, brązowe lub piwne oczy, miękkie i opadające uszy.

Temperament: Labradory są pełne energii, bardzo inteligentne i chętne do pracy. Potrzebują dużo ruchu i uwagi. Są cierpliwe i łagodne. Doskonale sprawdzą się jako towarzysze dzieci.

Sprawdź w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
body
Sklep internetowy Shoper.pl