Jak chronić psa przed kleszczami?

Jak chronić psa przed kleszczami?

Skuteczne środki przeciw kleszczom dla psa

Ochrona psów przed kleszczami jest bardzo ważna dla ich zdrowia. Co na kleszcze dla psa sprawdzi się najlepiej? Skuteczny środek na kleszcze dla psa powinien zawierać permetrynę. Jest to organiczna substancja odstraszająca wszelkie owady, w tym kleszcze. Te, które są narażone na jej działanie, doznają porażenia, które sprawia, że stają się ospałe albo umierają. Jakie produkty przeciw kleszczom dla psa, które mają permetrynę wybrać, by zabezpieczyć psa przed kleszczami? W naszym sklepie znajdziesz:

  • bandanę,
  • komin,
  • kamizelkę.

Wszystkie z tych akcesoriów umożliwiają korzystanie z wbudowanej ochrony przed owadami. Bandana dla psów na kleszcze dostępna jest w kilku rozmiarach, dzięki czemu dobierzesz produkt odpowiednio dopasowany do obwodu szyi Twojego psa. Podobnie jak komin dla psa na kleszcze zapewnia ona ochronę przed kleszczami do 25 prań. Przez cały ten czas permetryna jako środek przeciw kleszczom zachowuje trwałość i skuteczność. Kamizelka dla psa chroniąca przed kleszczami to z kolei produkt, który jest wyposażony w zintegrowany panel na klatkę piersiową i regulowany pasek na obwód. Zapewnia ona prawidłowe dopasowanie do ciała zwierzaka, co gwarantuje najlepszą ochronę przed atakiem kleszczy. Wszystkie ze środków przeciw kleszczom dla psa dostępne w sklepie Tricolor powstały we współpracy marki Scruffs z Insect Shield. Technologia, którą zastosowano przy ich produkcji, sprawia, że permetryna jest niewidoczna i zupełnie bezwonna oraz przede wszystkim - bezpieczna dla psa i jego opiekuna. Bandana, komin i kamizelka to dobra alternatywa dla kropli i tabletek na kleszcze dla psa, które Twój pupil nie zawsze chętnie chce przyjmować.

W jakich miejscach spotkasz najwięcej kleszczy?

Czy ochrona psów przed kleszczami jest konieczna tylko wtedy, gdy wybierasz się z nim na gęsto zalesiony teren? Mimo że takie przekonanie jest bardzo popularne, to niestety nie jest ono prawdziwe. Środki ochronne przeciw kleszczom dla psa powinno się stosować także wtedy, gdy zabierasz go na spacer po mieście, ponieważ niebezpieczne dla niego insekty mogą zamieszkiwać też rośliny znajdujące się na osiedlowych trawnikach i rabatach. Zawsze, gdy w okresie największej aktywności kleszczy wybierasz się na przechadzkę ze swoim psem, pamiętaj, by założyć mu bandanę, komin lub kamizelkę, dzięki czemu uchronisz go przed kleszczami. No właśnie, ale kiedy insekty te są najbardziej aktywne?

Kiedy kleszcze zaczynają być aktywne?

Pasożyty, którymi są kleszcze, uaktywniają się szczególnie wiosną. To właśnie wtedy, gdy przyroda budzi się do życia najchętniej wychodzimy na dłuższe spacery - do parku i lasu. Gdy termometry zaczynają wskazywać temperaturę od 5 stopni Celsjusza w górę, swoją zwiększoną aktywność rozpoczynają również kleszcze. Insekty przyczepiają się do sierści psów szczególnie często od pierwszych wiosennych miesięcy do czerwca. To wtedy należy najbardziej dbać o ochronę psa przed kleszczami. To jednak nie koniec! Drugi etap częstego występowania kleszczy przypada na okres od sierpnia do pierwszych jesiennych przymrozków. Jednak przy obecnych zmianach pogodowych i tym, że temperatura sprzyjająca ich rozwojowi występuje praktycznie przez cały rok, może się okazać, że Twój pies złapie kleszcza nawet zimą. By tego uniknąć, regularnie korzystaj ze skutecznych środków na kleszcze dla psa, a Twój zwierzak będzie bezpieczny.

Nie wiesz, jak i kiedy zabezpieczyć psa przed kleszczami? Ważne, żeby pamiętać, że zagrożenie kleszczami jest możliwe przez cały rok. W niektórych miesiącach ich aktywność jest po prostu większa. W związku z tym najlepiej pamiętać o stosowaniu produktów przeciw kleszczom dla psa od wiosny aż do pierwszych przymrozków. Komin i bandana dla psów przed kleszczami, lub kamizelka chroniąca przed insektami sprawią się w tej roli doskonale. W naszym sklepie znajdziesz środki przeciw kleszczom dla psa, które zapewnią mu odpowiednią ochronę na każdym spacerze.


Sprawdź w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
body
Sklep internetowy Shoper.pl