Dlaczego używamy jajek w recepturach naszych karm?

Dlaczego używamy jajek w recepturach naszych karm?

Cudowne jajka! Oto, dlaczego jajka są jednym ze składników naszych karm.

 

Jajka są naprawdę wspaniałym produktem. Chodzi nie tylko o to, że są doskonałym źródłem białka, witamin i składników mineralnych, ale również o to, że są bardzo wdzięcznym i wszechstronnym składnikiem w kuchni. W naszych recepturach stosujemy suszone, całe jajka. A oto, dlaczego:

  1. Żółtko jest bardzo dobrym źródłem tłuszczy, podczas gdy białko zawiera najczystszą, najlepiej przyswajalną formę białek. Jajko jedyny produkt spożywczy zawiera wszystkie aminokwasy, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  2. Jajka są bardzo cennym źródłem witamin oraz składników mineralnych. Zawierają między innymi ryboflawinę i Fosfor oraz cholinę, luteinę, kwas foliowy i Cynk. Ponadto są bogate w antyoksydanty, w tym witaminę E i jako jedne z niewielu pokarmów zawierają witaminę D.
  3. Psy i koty, podobnie jak ludzie, nie są w stanie same wyprodukować wszystkich niezbędnych aminokwasów potrzebnych do życia. Część z nich trzeba uzupełnić dietą. Dodatek jajek do mięsa lub ryb sprawia, że formuła karmy Arden Grange jest pełnowartościowa pod względem zawartości wszystkich aminokwasów.
  4. Jajka są bardzo bezpiecznym składnikiem. Co prawda białko jaja zawiera awidynę, która ma zdolność wiązania biotyny (witamina z grupy B), jednak żółtko zawiera jej wystarczającą ilość, by pokryć zapotrzebowanie organizmu na tę witaminę. Ponadto, obróbka termiczna (gotowanie, suszenie) jaj unieszkodliwia awidynę.
  5. Jajka używane w karmach Arden Grange pochodzą z certyfikowanych hodowli chowu ściółkowego.

 

Sprawdź w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
body
Sklep internetowy Shoper.pl