10 wskazówek dla podróżujących ze swoimi pupilami

10 wskazówek dla podróżujących ze swoimi pupilami

10 wskazówek dla podróżujących ze swoimi pupilami

Długi weekend majowy i wakacje przed nami. Wiele osób decyduje się wykorzystać piękną pogodę i wyjeżdża. Coraz więcej hoteli i pensjonatów akceptuje pobyt z psem czy kotem, dlatego bardzo często nasz Pupil wyrusza w trasę z nami. Przewożenie wielu zwierząt, szczególnie psów, nie jest problemem. Większość z nich jest spokojna, zadowolona, nie ma choroby lokomocyjnej. Jednak zdarza się, że już nasze przygotowania do wyjazdu i pakowanie powodują u zwierzaków nerwowość, a widok samochodu i perspektywa podróży sprawiają, że pies jest nadmiernie pobudzony i zestresowany.

Oto 10 wskazówek dla podróżujących ze swoimi wrażliwymi zwierzakami:

  1. W sklepach zoologicznych dostępne są preparaty na bazie feromonów, ziół i innych substancji o działaniu uspokajającym. Czasem wystarczy kilka kropli na posłaniu psa, by zapewnić mu spokój podczas jazdy.
  2. Zacznij przyzwyczajać pupila do podróży od krótszych dystansów. Wykorzystaj karmę i przekąski, jako nagrody, zaoferuj maksimum uwagi. Niech pies czuje się bezpiecznie. W przypadku znaczących problemów, agresji, skorzystaj z pomocy wyspecjalizowanego behawiorysty, który pomoże ci w treningu i pokaże jak zwalczyć stres u zwierzęcia.
  3. Niektóre psy i koty cierpią z powodu choroby lokomocyjnej. Zaplanuj podróż tak, by obfity posiłek nie wypadł tuż przed wyjazdem. Zawsze pamiętaj o świeżej, czystej wodzie i zapewnij odpowiednią ilość przystanków na odpoczynek.
  4. Przygotuj odpowiednie miejsce w samochodzie. Zabezpiecz je odpowiednio na wypadek choroby lokomocyjnej. Twoja frustracja spowodowana zabrudzeniem tapicerki samochodu udziela się psu, który i tak ciężko sobie radzi ze stresem.
  5. Pamiętaj o przepisach ruchu drogowego. Pies i kot powinny być przewożone w odpowiednich transporterach, przypięte pasami.
  6. Przewożąc zwierzę, szczególnie koty, rozważ okrycie, zasłonięcie transportera. Przyciemnione światło działa uspokajająco i wyciszająco. Zabierz ulubione, bezpieczne zabawki lub nawet kocyk lub część twojej garderoby ze znajomym zapachem.
  7. Część psów woli podróżować „podziwiając widoki”, chcą widzieć, co się dzieje wokół nich. Pamiętaj, nie pozwalaj psu by wyglądał podczas jazdy przez otwarte okno. Może zostać uderzony przedmiotem poderwanym z jezdni, kamieniem. Taki widok rozprasza również innych kierowców, którzy mogą się zagapić i spowodować wypadek.
  8. Pamiętaj o ściszeniu muzyki podczas jazdy. Zwierzęta mają znacznie bardziej czuły słuch niż ludzie.
  9. Nie pozwalaj na swobodne poruszanie się zwierzęcia po samochodzie podczas jazdy samochodem. Jeden nieuważny ruch, zagapienie się na zwierzaka i wypadek gotowy.
  10. Nigdy nie zostawiaj zwierzaka samego w samochodzie, czy to na parkingu czy stacji benzynowej. Samochód nagrzewa się niezmiernie szybko. Może to doprowadzić do udaru cieplnego.

Sprawdź w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
body
Sklep internetowy Shoper.pl