Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Profil Rasy- Labrador Retriever

Profil Rasy- Labrador Retriever

Profil rasy- Labrador Retriever

 

Historia rasy:

Labrador Retriver to najpopularniejsza obecnie rasa psów na świecie, która wywodzi się już z XVII w. W zależności od położenia geograficznego psy te były nazywane Nowofunlandami, Labradorami (Grenlandia nosiła niegdyś nazwę Labrador) lub Psami św. Jana. Rozpowszechnienie tej rasy w Europie zawdzięcza się hrabiemu Malmesbury, na którym wrażenie robiły umiejętności pracy tych psów w wodzie. Labradory mają ku temu niezwykłe predyspozycje dzięki „wydrowatemu” ogonowi oraz praktycznie wodoszczelnej sierści.

Labradory to psy myśliwskie, które mają opinię niezawodnych płochaczy i doskonale aportują. Są bardzo inteligentne, maja doskonały węch i lubią „pracować”. Dlatego często spotykamy je jako psy policyjne, patrolowe, ratownicze czy jako przewodników osób niepełnosprawnych. Ich temperament i łagodne usposobienie sprawiają, że są świetnymi psami rodzinnymi.

 

Długość życia: ok. 12-14 lat

Rozmiar: Duży, muskularnie zbudowany, wysokość w kłębie dla psów 56-57 cm, dla suk 55-56 cm

Wygląd: Labradory występują w umaszczeniu płowym (biszkoptowym, od jasnokremowego do płomiennorudego), czarnym lub czekoladowym. Szata jest krótka, gęsta i twarda, nie pofalowana z obfitym podszerstkiem. Duże, brązowe lub piwne oczy, miękkie i opadające uszy.

Temperament: Labradory są pełne energii, bardzo inteligentne i chętne do pracy. Potrzebują dużo ruchu i uwagi. Są cierpliwe i łagodne. Doskonale sprawdzą się jako towarzysze dzieci.

Sprawdź w naszym sklepie

Bestsellery
Dr John Hypoallergenic Lamb with Rice 15 kg
Dr John Hypoallergenic Lamb with Rice 15 kg
175,00 zł
Dr John Silver Beef with Vegetables  15 kg
Dr John Silver Beef with Vegetables 15 kg
125,00 zł
Arden Grange Adult Large Breed 12 kg
Arden Grange Adult Large Breed 12 kg
245,00 zł
szt.
Dr John Puppy 10kg
Dr John Puppy 10kg
145,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
body
Sklep internetowy od home.pl